logo minimalistická kuchyně

Správné zóny vám ušetří až 25 % kroků

Věnujte plánování moderní kuchyně dostatek svého drahocenného času. Bude-li vám navrženo odpovídající rozmístění daných zón, ušetříte stovky nachozených metrů týdně, což se projeví na příkladné radosti z vaření. Spojte uspořádání s originálním vzhledem a úložným prostorem, díky němuž budete mít vše potřebné po ruce. Volte jednoduchost a elegantní systémy pro úschovu věcí. Ukládejte suroviny a kuchyňské doplňky do vestavěných skříněk působivého designu a špičkového zpracování. Vydejte se cestou nadčasových úložných systémů, s nimiž vám půjde vaření pěkně od ruky.

Rozvržení kuchyňských zón

Moderní a luxusní kuchyněvestavěnými skříněmi představují nejenom esteticky dominantní prvek bydlení, ale také praktické gastronomické prostředí, v němž jsou chystány pokrmy. A právě z tohoto důvodu je třeba minimalistické kuchyňské linky tvořit s přihlédnutím k jednotlivým zónám.
Je to pět kulinářských oblastí, v nichž se obvykle pohybujeme v následujícím pořadí.

Praktické uspořádání zón

Abyste docílili funkčního celku, je třeba tyto kuchyňské zóny skládat posloupně zleva doprava. Narazit však můžete na omezený prostor nebo zcela odlišnou představu seskupení jednotlivých vestavěných skříní a kusů nábytku. V takovém případě dbejte na pravidlo trojúhelníku, jež by měl vzniknout mezi konkrétními zónami.
V současnosti jsou trendy následující modely kuchyní.